A. Avcı’nınki
züğürt tesellisi
Dün Papara Park’ta oynanan sezonun son doksan dakikası olan Trabzonspor- Ankaragücü maçının detaylarına girmeden önce dikiz aynasına bakmak istiyorum…
Lige büyük umutlarla ve 38 sene sonra gelen Şampiyonluğun tekrarlanmasıyla başlandı… Daha sezonun yarısına gelinmeden 8. haftada Hırvat Bjelilca gitti yerine "Yeni Gelmedim, Geri Geldim." diyen Abdullah Avcı görevlendirildi…
Avcı, her hafta inişli çıkışlı göze hoş gelmeyen futbolla taraftarlara da hayal kırıklığı yaşattı… Kabus gibi gecen sezonda Camiayı ve Trabzonspor’a gönül verenleri ayağa kaldıracak gelecek yıl için moral olacak olan tek hedef Türkiye Kupasıydı…
Ona da İstanbul’da veda edildi…
Ve Trabzonspor’un Teknik Direktörü Abdullah Avcı Ankaragücü maçından sonra her zaman olduğu gibi konuştu… “ Bizim için ulaşılabilecek hedef 3.’lüktü yakaladık…” Acı ama gerçek bu!..
Laf değil icraat
Ligde şampiyonluk ve kupalar kazanmış Trabzonspor için sezonu üçüncü sırada bitirmek ancak “züğürt tesellisi” olur… Bordo mavililere gönül verenler bununla mutlu olmamıştır…Olamazda.
Bundan sonra yöneticiler ve teknik heyet şapkalarını önüne koyulup gelecek sezonuplanlanmalı… Şampiyonluklar ve kupalar hedeflenmeli… Bu saatten sonra taraftar hikaye ve teselli sözleri duymak istemiyor…
Zirveyi zorlayan, derbilerden galip ayrılan oynadığı futbol ile her kesin takdirini kazanan, finallerden mutlu ayrılan birtakım görmek istiyor…
Yok, “Aynı hamam aynı tas” olursa daha çok boş tribünlerin ve rakip takımın taraftarlarının önünde oynamak zorunda kalırsınız...
Emre küme düştü…
Müsabakaya gelirsek… Trabzonspor ligde var olma mücadelesi veren Ankaragücü’nün gözünün yaşına bakmadı… Ev sahibi takım iki kez yenik düştüğü maçtan 4-2 galip ayrılarak Emre Belözoğlu ve ekibini bir alt lige uğurladı… Oyuna sonradan giren Vişca müsabakada bir gol atıp ardından da arkadaşlarına asistler yaparak damgasını vurdu…
Onuachu’nun yokluğunda Enis Destan yazdı…Biri penaltıdan olmak üzer üç gol atarak hattrick yaptı…
Trabzonspor bu galibiyetiyle zirveyi birinci sırada bitiren takımın 35 puan gerisinde 67 sayısında kaldı..